Zwijarki z serii 4R HSS to urządzenia o specjalnej bardzo mocnej konstrukcji korpusu przeznaczone do zwijania blach o długości od 2550 mm w i max. grubości blachy nawet do 60 mm.Urządzenia przeznaczone są do obróbki plastycznej blach stalowych, aluminium i stali nierdzewnej.Bardzo mocna  budowa  i  prosta obsługa sprawiają, że wykonywanie gięcia w pełnym cyklu obrotu oraz gięć ze zmiennym promieniem nie przysparzają  problemów. Urządzenie w standardowym wyposażeniu posiada sterownik z elektronicznym odczytem położenia rolek, dzięki czemu operator w dużo prostszy i szybszy sposób może wykonywać powtarzalne gięciaelementów.
 
 
    Dzięki zastosowaniu systemu czterowalcowego możliwe jest wykonywanie przy użyciu urządzenia rur, stożków oraz elementów o przekroju prostokątnym i owalnym. Bardzo ważną zaletą urządzeń z serii 4R HSS jest prostoliniowy sposób przemieszczania rolek bocznych przy użyciu hydraulicznych siłowników oraz hydrauliczny  napęd rolki centralnej i dwóch walców bocznych. Pozwala to na powtarzalne wykonywanie gięć nawet bardzo grubych blach. Maszyna w standardowym wykonaniu pozwala na gięcie stożków oraz wyposażona jest w hydrauliczny system zamykania i otwierania kasety podpierającej walec centralny.
Cechą urządzeń  czterowalcowych jest ich uniwersalność (możliwość wykonywania obróbki blach cienkich) oraz możliwość obróbki arkusza bez konieczności pozostawiania prostego odcinka między walcami - jak ma to miejsce w systemach trójwalcowych.

 

 

 

Pierścień
walcarka_HML
zwijka_30mm

 

 

 

Znajdź nas

Kontakt

Zakład Mechaniczny HML NOSEWICZ

11-100 Lidzbark Warmiński
ul. Wiejska 71
Tel: + 48 89 767 39 91; 767 20 38
Fax: + 48 89 767 03 90
e-mail: biuro@hmlnosewicz.pl

Producent zbiorników HML Nosewicz